Logo Przyjaciele Na Winie Mobile

Vinařství Kolby


Mała posiadłość przy granicy z Austrią. Położona około 2 km od Drogi 52 z Brna do Wiednia, ok. 8 km od Mikulova. Vinařství (Winery) Kolby powstała w 1997 r. w miejscowości Pouzdrany w Południowych Morawach w sąsiedztwie rezerwatu przyrody Pouzdřanská. Nieskazitelne walory przyrodnicze tego regionu, gliniaste podłoże oraz zalesione wzgórze Kolby składają się na specyficzny mikroklimat, który określa tutejsze terroir, wywierające  swój wpływ na charakter win winnicy Kolby.

Od samego początku istnienia celem stała się produkcja win wysokiej jakości, wytwarzanych wyłącznie z własnych winogron, przy znacznym udziale prac ręcznych w winnicy. Wina przed wypuszczeniem na rynek dojrzewają co najmniej 2 lata w idealnych warunkach zapewnianych przez XVII wieczną piwnicę. Dzięki temu wina z Kolby Winery są idealnie ułożone, charakteryzują się też wyjątkowym balansem pomiędzy delikatną słodyczą i odświeżającą kwasowością.

34-hektarowe nasadzenia znajdują się w miejscu, gdzie winorośl uprawiano już w czasach starożytnych, o czym świadczą liczne wykopaliska archeologiczne. Obejmują one 7 odmian białych i 2 czerwone, wśród których prym wiedzie Ryzlink Rýnský (Riesling). Oprócz niego występują także: Rulandské Bílé (Pinot Blanc, który również osiąga znakomite rezultaty), Ryzlink Vlašský (Welschriesling/Olaszriesling), Veltlínské Zelené (Grüner Veltliner), Rulandské šedé (Pinot Gris), Chardonnay, Sauvignon Blanc oraz Modry Portugal i Cabernet Sauvignon.

Wina Vinařství Kolby zdobywają liczne nagrody w konkursach winiarskich takich, jak AWC Vienna (International Wine Challange), Prague Wine Trophy. Choćby w tegorocznym AWC Vienna 2017 Rulandské Bílé 2015 zdobyło srebrny medal. Jeśli chcesz możesz go spróbować, wybierając wino z oferty naszego sklepu.